Cybernetyczny Cerber?

Aplikacja do monitorowania aktywności pracowników

Aplikacja do monitorowania aktywności pracowników zazwyczaj nie kojarzy się dobrze. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to myśl o „szpiegowaniu” i „naruszeniu prywatności”. Czy taki program może służyć nie tylko pracodawcy, ale też pracownikowi? Zobaczmy jak wygląda bilans korzyści w przypadku PerforMeter.

Bez „podglądania” treści

PerforMeter rejestruje tylko czas pracy w poszczególnych kartach przeglądarki lub aplikacjach. Pracodawca widzi wyłącznie tytuły otwieranych stron lub nazwy otwieranych dokumentów. Nie są zbierane żadne dane dotyczące wpisywanej treści, tak więc prywatność pracowników jest chroniona, nawet jeśli zechcą sprawdzać w godzinach pracy swoją prywatną pocztę lub logować się na swoje konto w banku.

Czas prywatny

PerforMeter pozwala ustawić czas prywatny dla pracowników, w czasie którego czynności wykonywane na komputerze nie są rejestrowane. Po załatwieniu bez skrępowania pilnych prywatnych spraw, pracownicy będą skoncentrowani na pracy, a nie na myśleniu o tym, czy zdążą zrobić to wieczorem.

Czas z dala od komputera

Spotkanie służbowe? Rozmowa telefoniczna? Resetowanie zawieszającego się komputera? Walka z drukarką? A może jednak przerwa na lunch? PerforMeter automatycznie wykrywa brak aktywności na komputerze, ale pozwala określić powód.

Możliwość podzielenia odwiedzanych stron na kategorie

Facebook jest Twoim podstawowym narzędziem ? Serwisy informacyjne są niezbędne do pracy? Możesz aktywność na tego typu stronach zdefiniować jako „produktywną”.

Łatwe zliczanie nadgodzin

Bez względu na to, czy pracujesz od 8 do 16, czy w niestandardowych godzinach, PerforMeter podliczy Twój czas pracy.

Wybór między trybem ręcznym a automatycznym

Określenie zadania nad którym pracujesz działa ma Ciebie mobilizująco? Wybierz tryb ręczny.

Nie masz głowy do pamiętania o „przełączaniu się” między zadaniami i zapisywaniu ich trwania, a potrzebujesz takich informacji do raportu? Zdefiniuj słowa kluczowe i przejdź w tryb automatyczny, a PerforMeter zliczy czas pracy nad poszczególnymi zadaniami za Ciebie na podstawie aktywności komputera.

Automatyczne zliczanie czasu pracy i raporty w arkuszu kalkulacyjnym

Potrzebujesz dokładnego raportu o czasie pracy nad projektem np. do wystawienia faktury? Nie musisz tworzyć tabelki w Excelu, bo PerforMeter zrobi to za Ciebie.

Możliwość integracji PerforMeter z programami do zarządzania zadaniami.

Korzystasz z Asany , Trello, Basecampa, Podio, Pivotal Trackera, Wunderlista, Jiry? Wystarczy, że zintegrujesz z nimi PeroMeter, a będziesz wiedział ile czasu spędzasz na określonych w nich zadaniach.

Możliwość samokontroli i walki z prokrastynacją

Możesz sprawdzić ile czasu zajęła Ci praca, ile wyszukiwanie informacji, a ile przerwy ma kawę. Dowiesz się też, które strony w Internecie nadmiernie Cię wciągają. Jeśli jesteś wzrokowcem, możesz zobaczyć to wszystko w formie sugestywnych wykresów.

PeroforMeter to program stworzony z myślą o pomocy pracownikom w zwiększeniu efektywności własnej pracy, a nie w celu umożliwienia pracodawcy nadmiernej kontroli. Nie jest na pewno programem „szpiegującym”. Myśl o nim jako o cyfrowym następcy zegara i kalendarza biurkowego, który jest na tyle przyjazny, że stworzy za Ciebie w Excelu raport o czasie pracy, a nie jako o „Cerberze”.

Testuj za darmo przez 14 dni

[fc id=’4′ align=’center’][/fc]

Ewa Kalisz
ewakalisz80@gmail.com

Absolwentka MISH na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magister filozofii, etnologii, polonistyki oraz informacji naukowej. Social media ninja. Zafascynowana psychologią archetypów i filozofią języka oraz NLP, a także wpływem tych zjawisk na świat reklamy i marketingu. Posiada certyfikat coacha.

No Comments

Post A Comment